CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Zobacz ogniste tango z filmu Kulej. Dwie strony medalu.
SUBSKRYBUJ KANAŁ: https://goo.gl/2iy145, aby nie ominąć nowych materiałów o filmie.
Zaledwie kilka dni po premierze film Kulej. Dwie strony medalu w reż. Xawerego Żuławskiego przyciąga do kin widzów, którzy wychodzą z seansu zachwyceni autentycznością, emocjami i jakością tej produkcji. To nie jest zwykły film biograficzny opowieść o Jerzym Kuleju i jego żonie Helenie to niezwykła podróż przez życie, w którym walka toczy się nie tylko na ringu.
Prezentujemy ekskluzywny fragment filmu, który ukazuje jedno z najbardziej poruszających i niespodziewanych momentów scenę tanga. To właśnie taniec staje się w filmie metaforą relacji Kulejów: pełną namiętności, ale i trudnych wyborów. Piękno tego ujęcia to zasługa wyjątkowej chemii między Tomaszem Włosokiem (Jerzy Kulej) a Michaliną Olszańską (Helena Kulej) oraz perfekcyjnej choreografii Macieja Zakliczyńskiego.
Na parkiecie zawsze byliśmy w zgodzie, taniec nas spajał, łączył bez słów mówi Helena Kulej. Ale to nie była łatwa relacja: Nie wiem o co chodziło, skąd się to brało to był rodzaj jakieś terapii, oczyszczenia, ale chyba tylko dla mnie. Po zejściu od razu dochodziło do kłótni, awantury były na porządku dziennym w naszym domu. Na tym parkiecie, to Jurek albo się ze mną godził, ale podrywał inne dziewuchy. A to mi się nie podobało. Uważałam się za ładniejszą, za lepszą. Jurek był urodzonym gwiazdorem. Jak tańczyliśmy, wszyscy na nas patrzyli, zwracali uwagę.
Kulej. Dwie strony medalu zachwyca nie tylko widzów, ale i krytyków, którzy doceniają jego wielowymiarowość. To produkcja, która nie idzie na skróty jest dopracowana w każdym szczególe i oddaje nie tylko sportowe triumfy Kuleja, ale również osobiste zmagania i tło społeczno-polityczne tamtych lat.
Film można oglądać wyłącznie w kinach od 11 października 2024 roku. To właśnie na dużym ekranie najlepiej widać jego rozmach i emocjonalną głębię. Kulej. Dwie strony medalu to kino o sile, miłości i wyzwaniach, które kryją się pod powierzchnią wielkich sukcesów.
TWÓRCY
Za reżyserię odpowiada Xawery Żuławski, wspólnie z Rafałem Lipskim jest też autorem scenariusza. Wśród twórców znalazły się największe nazwiska polskiej branży filmowej, m.in. Marian Prokop (zdjęcia), Anna Englert (kostiumy), Jan Komar, Mikołaj Majkusiak (muzyka), Agnieszka Hodowana (charakteryzacja) Producentem jest Krzysztof Terej, Watchout Studio (Bogowie, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej).
Kulej. Dwie strony medalu został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.
KULEJ. DWIE STRONY MEDALU
Reżyseria: Xawery Żuławski
Scenariusz: Rafał Lipski, Xawery Żuławski
Zdjęcia: Marian Prokop PSC
Muzyka: Jan Komar, Mikołaj Majkusiak
Scenografia: Marta Skajnowska
Kostiumy: Anna Englert
Charakteryzacja: Agnieszka Hodowana
Dźwięk: Mateusz Adamczyk, Jarosław Bodo Bajdowski, Sebastian Witkowski
Montaż: Wojtek Włodarski PSM
Reżyserka obsady: Marta Kownacka PCDG
Reżyser scen tańca: Maciej Zakliczyński
Reżyseria walk, koordynacja kaskaderska: Tomasz Krzemieniecki
Producent: Krzysztof Terej
Produkcja: Watchout Studio
Kierownik produkcji: Dagmara Bagnecka
Wirtualna produkcja: ATM Virtual
Wirtualna produkcja: Veles Productions
Producent Veles: Paweł Stawiński
Producent Veles: Artur Paprocki
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Koprodukcja filmu: ATM Virtual Radosława Bardes, Andrzej Młynarczyk
Koprodukcja filmu: Veles Productions
Koprodukcja filmu: Systemics New Anna Szóstak, Paweł Biskupski
Dystrybucja w Polsce: NEXT FILM
Występują: Tomasz Włosok, Michalina Olszańska, Tomasz Kot, Andrzej Chyra, Bartosz Gelner, Konrad Eleryk, Monika Mikołajczak
Film realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.