CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Wydział Nauk Społecznych w Jaworznie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa zaprosił na konferencję naukową pt. Bezpieczeństwo wielorakie perspektywy. Wydarzenie odbyło się w wtorek 24 września w Młodzieżowym Domu Kultury.
Jak informuje mgr Anita Iwaniec Dziekan Wydziału, pomysł na konferencję w tematyce bezpieczeństwa ma wiele zalet i może przynieść realne korzyści dla uczestników, organizatorów oraz społeczności lokalnych informuje Bezpieczeństw Publiczne to jeden z Naszych kierunków stąd wybór takiego tematu na konferencję. Konferencja dotycząca bezpieczeństwa to doskonała okazja do edukowania społeczeństwa na tematy aktualnych zagrożeń, zarówno lokalnych jak i globalnych. Budowanie bezpieczeństwa małych wspólnot, takich jak lokalne społeczności, sąsiedztwa, wioski czy małe grupy społeczne, jest niezwykle ważne. Kiedy ludzie czują się bezpiecznie, są bardziej skłonni do nawiązywania relacji z innymi mieszkańcami.
Złożyło się na tę konferencję osiem wykładów w tym m.in. o nowych metodach oszustw, roli Straży Miejskiej w utrzymaniu porządku publicznego, o różnicy pomiędzy podobieństwem a plagiatem, o codziennej cyberochronie i zagrożeniach w jaworznickich kopalniach, oczywista nie pominięto bezpieczeństwa w erze Internetu Rzeczy.
Mgr Adam Parysz podjął bardzo ważki i na czasie temat o korzystaniu z narzędzi sztucznej inteligencji. Odniósł się również do tego, co buduje bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wymienił działania profilaktyczne i świadomość użytkowników. - W momencie, gdy użytkownicy są świadomi popełniają mniej niezamierzonych działań dodaje które powodują, że my jako specjaliści nie musimy reagować i zapobiegać incydentom.
Dr Krystian Cuber prof. WSB poruszył temat zarządzania kryzysowego w systemie bezpieczeństwa powiatu. Zapytaliśmy prof. Cubera o to, co jest filarem bezpieczeństwa narodowego. - Mamy doskonale zorganizowany system bezpieczeństwa narodowego mówi prof. Cuber który gwarantuje nam zapewnienie nie tylko zwykłemu obywatelowi, ale również organom administracji publicznej, organom administracji terenowej zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Na widowni licznie zgromadzona młodzież, czyli wyśmienici rozmówcy. Co więc wpływa zdaniem szanownej młodzieży na ich poczucie bezpieczeństwa? Wszyscy zgodzili się, że obecność przyjaciół i rodziny, uznali też, że Jaworzno to miasto bezpieczne, tak więc czują się tutaj dobrze i bezpiecznie.
Zdaniem nauczycieli poczucie bezpieczeństwa pozwala młodym ludziom więcej osiągnąć, nie czują się ograniczeni z zewnątrz. Pani Agnieszka, nauczycielka z SP nr 22 dodała, że poczucie bezpieczeństwa daje świadomość, że instytucje pomocowe i to co się dzieje w mieście jest nakierowane na to, aby to bezpieczeństwo mieć, utrzymać i rozwijać. Poza tym istotne jest dostarczenie wiedzy o tym, jak to bezpieczeństwo utrzymać. W praktyce, jeśli nie boimy się np. wieczorową porą spacerować po mieście to oznacza, że miasto jest bezpieczne. Byleby nas dziki nie napadły.
Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.