Graj w Hero Wars za DARMO tutaj : https://clik.cc/aw11W i zgarnij super skrzynię z sekretnym bohaterem! Dostępne tylko przez kolejne 30 dni!
#materiałsponsorowany
Czy wiedzieliście, że emoji wywodzą się z japońskich telefonów komórkowych z lat 90.? Popularność na świecie zyskały dopiero dzięki Apple, które w 2008 roku wprowadziło je na swoje iPhoney. Początkowo tylko te w Japonii, chcąc przyciągnąć japońskich klientów. Obecnie liczba emoji przekracza ponad 3600, a co roku konsorcjum Unicode dodaje nawet kilkadziesiąt nowych. Emoji stały się tak popularne, że w 2015 roku boomerzy z Oxford Dictionaries chcąc być fajni, uznali nawet jedno z nich z nich za słowo roku. Żeby było śmieszniej dziś emoji to samo uważane jest za jedno z najbardziej boomerskich. Jak na coś tak popularnego, nic dziwnego, że z ikonami emoji wiążą się czasem pewne kontrowersje. W dzisiejszym odcinku zapraszam was na zestawienie 10 emoji, które wywołały kontrowersje. A jakby wam było mało, pamiętajcie, że już wcześniej robiłem odcinek poświęcony wyłącznie jedzeniowym emoji.
Kanał Planeta Faktów 2: https://www.youtube.com/@planetafaktow2
Instagram: https://www.instagram.com/planetafaktow
Instagram prywatny: https://www.instagram.com/szukajacprzygody
TikTok: https://www.tiktok.com/@planetafaktow_
Kontakt/Współpraca: planetafaktow24@gmail.com
Scenariusz/Lektor/Montaż: Jacek Makarewicz
Muzyka w tle: Biblioteka YouTube
Autor kanału nie rości sobie żadnych praw do zdjęć/grafik zawartych w tym filmie. Materiały wykorzystane w ramach dozwolonego użytku, w celu umożliwienia widzom lepszego zrozumienia przedstawianych informacji. W sprawach dot. praw autorskich proszę o kontakt pod adresem: planetafaktow24@gmail.com
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.