Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 17902 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: dlaCiebietv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2024-06-14

Czy klient ma obowiązek zapłacić, kiedy zniszczy towar w sklepie? Miejski Rzecznik Praw Konsumenta w Jaworznie Krystyna Banasik odpowiada i wyjaśnia tą wątpliwą kwestie.

Uszkodzenie towaru w sklepie może się zdarzyć. Nieuwaga klienta, trącenie, czy upuszczenie to częste zdarzenie. Czy jednak kiedy klient uszkodzi towar, ma obowiązek za niego zapłacić? Tą wątpliwą kwestie wyjaśnia Miejski Rzecznik Praw Konsumenta w Jaworznie Krystyna Banasik.

Mimo że kwestia ta jest sprawa około konsumencką, bo do zawarcia umowy jeszcze nie doszło, to nagminnie przewija się przez biuro rzecznika praw konsumenta. Krystyna Banasik wyjaśnia, że w momencie uszkodzenia towaru trzeba przede wszystkim zachować spokój. Do jej biura zgłosiło się już wiele mieszkańców Jaworzna, którzy takiej sytuacji doświadczyli. Co jednak powinno się zrobić?

Krystyna Banasik zawsze radzi, aby został przejrzany monitoring. Należy zastanowić się, jak doszło do tego, czy wina była zamierzona, czy sposób ułożenia towaru na pułkach do tego doprowadził.

Jeśli uszkodzenie wynika z nieprawidłowego ułożenia towaru, ciasnych alejek, które utrudniają robienie zakupów, to klient nie poniesie odpowiedzialności. To tak naprawdę w kwestii sklepu, jak rozpatrzą tę sprawę z klientem. Zazwyczaj idą klientom na rękę, bo przypadkowe uszkodzenia jednej butelki nie są wielkim kosztem.

Jeśli jednak klient przez swoje zachowanie zniszczy produkt, sklep może żądać zapłaty za towar. Jak wspomina Krystyna Banasik, wiele spraw o zniszczony towar skończyło się w sądzie.

W przypadku, kiedy klient świadomie i celowo zniszczy towar w sklepie, mogą spotkać go surowe konsekwencje. Zgodnie z art. 288 kodeksu karnego może podlegać karze grzywny, ograniczenia wolności lub nawet pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dzieci do 13 roku życia nie ponoszą odpowiedzialności za zniszczenie towaru, za ich czyny odpowiadają rodzice. Muszą więc pamiętać, aby pilnować swoich pociech podczas zakupów. Krystyna Banasik również takie przypadki przytacza.

Wątpliwą kwestią jest również uszkodzenie produktu w przesyłce dostarczonej przez kuriera. Rzecznik Praw Konsumenta radzi, aby najlepiej w obecności kuriera otwierać paczkę. Jeśli jednak się tak niestanie, a produkt jest uszkodzony, należy zawiadomić firmę kurierską w ciągu 7 dni. Kurier ma obowiązek przyjechać i sporządzić protokół, wtedy klient może zgłosić i domagać się roszczenia od sprzedawcy.

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Czy klient musi zapłacić za uszkodzenie towaru? Rzecznik Praw Konsumenta odpowiada
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie