CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
O energii jądrowej na Nauka To Lubię znajdziesz naprawdę sporo filmów dotyczących reaktorów napędzanych uranem, czyli takich które od kilkudziesięciu lat w pewnie kilkuset elektrowniach na całym świecie produkują prąd. Ale uran czy nawet pluton to nie jedyne pierwiastki, które można umieszczać w rdzeniu reaktorów. Jest jeszcze tor. I tu zaczyna się ciekawa historia. Historia, która rozpoczęła się w latach 60tych XX wieku, w USA, bo tam zaczęto testować konstrukcje, które mogły być pełnoprawnymi reaktorami torowymi. Były bardziej efektywne, łatwiej skalowalne, pod niektórymi względami bezpieczniejsze i w zasadzie nie produkowały radioaktywnych odpadów. A mimo to, w latach 70tych projekt budowy takiego reaktora zarzucono. Dlaczego? Tego dowiesz się oglądając ten film.
00:00-00:23 Wstęp
00:24-01:22 Uran, Pluton, Tor - różnice
01:23-05:09 Paliwo
05:10-06:33 Spisek
06:34-09:07 Przyszłość
źródła:
https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C381409%2Cekspert-pierwiastek-tor-moze-byc-nowym-paliwem-jadrowym.html
https://medium.com/predict/the-forgotten-nuclear-technology-set-to-cause-a-revolution-abb433ee8306
https://www.industrytap.com/thorium-safer-cleaner-powerful-alternative-fossil-fuels/21317
* Odcinek powstał dzięki wsparciu Widzów: zrzutka.pl/NaukaToLubie
Jeśli podobają Ci się moje filmy zasubskrybuj mój kanał!
http://youtube.com/naukatolubie?sub_confirmation1
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.