Miłość i pieniądze często zaburzają więź partnerską. Zdarza się to przede wszystkim wtedy, gdy jedno z partnerów jest uzależnione ekonomicznie od drugiego. Niestety nadal jesteśmy niewolnikami pewnych społecznych wzorców kobieta może pracować lub nie, o ile pozwala na to sytuacja życiowa; z kolei mężczyzna, który nie pracuje, traci swoją sprawczą i opiekuńczą rolę wobec rodziny. Z tego powodu właśnie, patriarchalni partnerzy nie są skłonni, by odwrócić tradycyjne role czują się wtedy niemęscy i niesprawczy. Niemożność finansowego utrzymania rodziny, właśnie na utrwalone silnie wzorce społeczne, bywa postrzegana w kategorii porażki.
Zarówno w sferze uczuć, jak i w sferze dotyczącej pieniędzy niezwykle ważna jest równowaga pomiędzy dawaniem i braniem, pomiędzy byciem i dystansem, pomiędzy oczekiwaniem i spełnianiem. Nie wszystko da się w tych obszarach zmierzyć, nie wszystko da się skrupulatnie rozliczyć bo czy płacenie po połowie, gdy jedno z partnerów zarabia znacznie więcej od drugiego jest sprawiedliwe? Posiadanie większych pieniędzy daje dużą przewagę psychologiczną i często bywa wykorzystywane w związku przez niedojrzałych partnerów.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.