CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Rodzina patchworkowa to rodzina składająca się z członków innych rodzin, które się rozstały. Tworzą ją partnerzy mający dzieci z poprzednich związków, dziadkowie i teściowie, a czasem też byli partnerzy, choć to zdarza się rzadko. Rodzicom tworzącym patchwork zależy, aby dzieci z poprzednich małżeństw, podobnie jak dzieci z obecnego związku czuły się tak samo kochane, doceniane, bezpieczne i rozwijały się nareszcie w szczęśliwym i udanym związku.
Wiele osób jest zdania, że nowy związek gorzej wpływa na rozwój i psychikę dziecka niż wychowywanie go w nieszczęśliwej i pełnej konfliktów rodzinie. Jest to jednak przekonanie nieprawdziwe, wynikające często z uzależnienia emocjonalnego partnerów o tym powinien pamiętać każdy rodzic tworzący rodzinę patchworkową.
Rodzina patchworkowa budowana jest na fundamencie straty, czyli nieudanych związków obojga partnerów. Jest więc próbą rekonstrukcji rodziny i uzupełnienia jej funkcji. W ten sposób powstaje nowy związek i nowa rodzinna, ze specyficznym dla siebie układem ról i pozycji poszczególnych jej członków. W efekcie tego zostają ustanowione nowe relacje pomiędzy dziećmi, zastępczym oraz biologicznym rodzicem, jak i pomiędzy nowym rodzeństwem. To bywa trudne, ale zdecydowanie warto w tym właśnie kierunku podążać i się rozwijać. Pojawiają się nowe wzory zachowań, nowe oczekiwania, potrzeby i zwyczaje. Przed wejściem w związek oparty o patchwork, czyli de facto wejściem w nowy etap życia, ważne jest więc, aby uświadomić sobie dysfunkcję i rany wynikające z poprzedniego związku. Dzięki temu dajemy sobie szansę na osiągnięcie sukcesu w byciu w patchworku jako nowa osoba partnerska czy rodzicielska.
Metafora patchworku trafnie oddaje poszczególne cechy tego systemu. Patchwork to najczęściej materiał, który powstał z wielu fragmentów pochodzących z różnych części innych, niepotrzebnych materiałów. Każdy z tych fragmentów ma swoją silną indywidualność, autonomię, historię i sposób funkcjonowania. W procesie powstawania patchworku stają się częścią pięknej, harmonijnej całości, która ma szansę zaspokajać potrzeby i oczekiwania zarówno partnerów, jak i dzieci.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.