Samotność w związku to przeżycie, z którym mierzy się dość spora liczba osób. Statystycznie dotyczy częściej kobiet, co nie oznacza jednak, że nie cierpią z tego powodu również mężczyźni. Samotność może dotknąć nas zarówno na początku relacji partnerskiej, jak i po wielu latach wspólnego małżeństwa, mieszkania w jednym domu i przebywania ze sobą na co dzień. Mimo bliskiej obecności drugiej osoby czujemy się samotni i nierozumiani, odczuwamy pustkę.
Samotność w związku pojawia się często w wyniku rutyny. Przytłaczająca rzeczywistość, życie w pędzie i długa lista obowiązków sprzyjają odsuwaniu się od siebie oraz zaniedbywaniu wspólnego czasu i własnych potrzeb. Wówczas choć obie osoby partnerskie są tuż obok siebie, para zaczyna żyć osobno i odczuwać wobec siebie obojętność. Samotność w związku zaburza nasze funkcjonowanie zarówno pod względem emocjonalnym, jak i psychicznym.
Lekarstwem na samotność w związku może być powrót do siebie i nauczenie się siebie od nowa. Sprzyjają temu spędzanie więcej czasu we dwoje, wspólne tworzenie RAZEM, wymiana komplementów oraz budowanie intymnej czułości.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.