CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Sponsorem materiału jest Saxo, Walutomat oraz marka Lenovo
Nowe warunki handlowe w Saxo Bank: https://www.fxmag.pl/saxo
Inwestowanie w instrumenty finansowe wiąże się z ryzykiem. Zawsze upewnij się, że rozumiesz to ryzyko przed rozpoczęciem handlu
Oszczędzaj na wymianie walut https://www.fxmag.pl/walutomat
Trzeci odcinek nowego formatu na naszym kanale. Rynkowy alert to cotygodniowy serwis informacyjny ze świata gospodarki oraz finansów. Prowadzi Darek Dziduch.
#wiadomości #inwestowanie #reklama #autoreklama
W materiale lokowano następujące marki:
Lenovo, Saxo, Walutomat
0:00 Wstęp
0:34 Intro
0:45 REKLAMA Walutomat
1:14 Czy rozpad USA jest możliwy?
3:07 Spadają ceny najmu w najdroższym mieście świata
4:15 Koszty budowy będą rosły
5:03 REKLAMA SAXO BANK
5:52 Oprocentowanie obligacji detalicznych
6:36 Rekordowe bankructwa w Polsce
8:30 Indyjska giełda 4. na świecie
9:26 Nowa odsłona portalu FXMAG
9:47 Zakończenie
Artykuł na temat spadających czynszów - https://www.fxmag.pl/artykul/czynsze-spadaja-w-najdrozszym-miescie-swiata-pierwsza-taka-sytuacja-od-lat
Artykuł na temat oferty obligacji - https://www.fxmag.pl/artykul/obligacje-indeksowane-inflacja-czy-warto-je-kupic-ostatnie-dni-z-wyzszym-oprocentowaniem
Artykuł na temat indyjskiego rynku - https://fxmag.pl/artykul/8-lat-mocnych-wzrostow-ta-gielda-wlasnie-zaliczyla-historyczny-awans
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, a poszczególne wideo są wyrazem osobistych poglądów ich autorów.
Prawicowe media obiegła informacja o możliwym opuszczeniu przez Teksas Stanów Zjednoczonych. W zasadzie nawet nie tylko ten stan, ale też New Hampshire czy chociażby Kalifornia miałaby opuścić USA. Dlaczego? Bo w związku z kryzysem migracyjnym powstają organizacje, które domagają się właśnie takich exitów, ale na ten moment tylko aktywiści utrzymują, że rozpad USA jest realny. A jak wygląda sytuacja migracyjna?
Gubernator Ron DeSantis rozszerzył uprawnienia Gwardii Narodowej Florydy, by mogła zostać rozmieszczona w Teksasie. Stany takie jak Arizona, Floryda czy wspominany Teksas próbują zatrzymać imigrację, ale napotyka to opór ze strony Waszyngtonu.
24 republikańskich gubernatorów poparło działania Teksasu, m.in. w kwestii ustawienia drutu kolczastego wzdłuż południowej granicy, a to wszystko wbrew decyzji Sądu Najwyższego.
W tych okolicznościach nad ostatecznymi szczegółami dotyczącymi porozumienia w sprawie polityki migracyjnej pracują amerykańscy senatorowie, co może się skończyć np. Ograniczeniem tzw. Prawa do zwolnienia warunkowego, co daje tymczasową ochronę migrantom.
Texit na ten moment możliwy nie jest, natomiast temat ten jest bardzo często wykorzystywany przez media prawicowe i chociażby Rosję, w celu szerzenia dezinformacji i eskalowania napięć. W listopadzie wybory w USA i do tego czasu zapewne każda tego typu informacja będzie wykorzystywana w politycznej grze, a to co nie na rękę administracji Bidena działa na korzyść Donalda Trumpa, który już wcześniej populistycznymi hasłami w stylu budowa muru na granicy wygrał wybory prezydenckie.
Jak sprawić żeby ceny najmu spadały? Na to pytanie odpowiada prawo popytu i podaży działające w najdroższym mieście świata a więc w Singapurze. Według oficjalnych danych w ubiegłym roku oddano ponad 21 tysięcy prywatnych mieszkań do użytku. Biorąc pod uwagę specyfikę państwa i jego rozmiary, wynik ten jest pozytywnym zaskoczeniem. To liczba ponad 2-krotnie wyższa od poziomu z 2022 r.i najwyższa od 2016 r.
Pozostańmy w temacie nieruchomości, ale zerknijmy na nasz rodzimy rynek. Jak informuje portal wielkiebudowanie.pl w 2024 roku wybudowanie domu będzie droższe. W połowie stycznia koszt stanu surowego zamkniętego wzrósł o 1%. A najgorsze jest to, że koszty nadal rosną bo firmy usługowe już teraz wyraźnie podnoszą ceny swoich usług. Czy to dlatego, że robią lepiej, szybciej, efektywniej? Nie, to efekt styczniowej podwyżki płacy minimalnej.
Od lutego oprocentowanie obligacji detalicznych, w tym obligacji skarbowych indeksowanych inflacją, będzie niższe. Dlatego też, jeśli planujesz ich zakup, lepiej zrobić to jeszcze w tym miesiącu. Nowe oprocentowanie obligacji o zmiennym oprocentowaniu opartym o stopę referencyjną NBP sprzedawanych od lutego, wyniesie 6,05 proc. dla obligacji jednorocznych (ROR) i odpowiednio 6,30 proc. w pierwszym roku dla obligacji dwuletnich (DOR).
Miniony rok był rekordowy pod względem liczby firm, które zakończyły lub zawiesiły swoją działalność. I to zarówno jeśli chodzi o spółki, jak i o jednosobowe działalności gospodarcze. Jakby tego było mało - za nami kolejny rok, w którym więcej firm zamyka lub zawiesza działalności niż powstaje nowych lub wznawia pracę.
Co ciekawe, to właśnie ostatnie dwa lata były historycznie najtrudniejszym okresem dla przedsiębiorców, nie zaś pandemiczny 2020 i post-covidowy 2021 rok.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.