CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Przed Bożym Narodzeniem w Watykanie na Placu św. Piotra obok ogromnej choinki ustawiana jest szopka. W tym roku kolumnadę Berniniego zdobiły też dziesiątki innych pomniejszych szopek. Ks. Mirosław Tosza opowiada o tych świątecznych cudeńkach.
Tegoroczna szopka na watykańskim Placu św. Piotra nawiązuje do rocznicy 800-lecia wydarzenia z Greccio, gdzie św. Franciszek w 1223 r. przeżył pasterkę razem z braćmi, z mieszkańcami Greccio w towarzystwie wołu i osła w grocie opowiada ks. Mirosław Tosza. - Od tego wydarzenia wzięła się tradycja robienia żywych szopek.
Szopka, która znajduje się na Palcu św. Piotra jest wierną repliką tej z groty z Greccio.
W kolumnadzie Berniniego prezentowanych jest kilkadziesiąt szopek z całego świata, w tym dwie bardzo szczególne z Polski.
JEDNA Z POLSKICH SZOPEK NAWIĄZUJE DO NIEDAWNEJ BEATYFIKACJI RODZINY ULMÓW. W WIEJSKIEJ CHACIE JEST RODZINA ULMÓW, PO DRUGIEJ STRONIE CHATY JEST ŚWIĘTA RODZINA, A TRZECIA RODZINA TO RODZINA TYCH ŻYDÓW, KTÓRYM ULMOWIE UDZIELALI POMOCY.
Zaś druga szopka z Polski to tradycyjna szopka krakowska prezentująca Bazylikę Świętego Piotra.
Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.