Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 17848 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

31 lipca 2022 - gościem vloga Świat Twoimi Oczami będzie Pani Ewa Stachniak - pisarka z Kanady.

Autorka bestsellerowej książki Katarzyna Wielka. Gra o władzę i wielu innych. Tym razem opowie o swojej najnowszej książce Szkoła luster.
Wydawcą polskiego tłumaczenia jest Wydawnictwo Znak Literanova.

Polska strona internetowa: https://ewastachniak.com/
Polski FB: https://www.facebook.com/EwaStachniak
Twitter: https://twitter.com/EvaStachniak
Instagram: https://www.instagram.com/estachniak/

Fotografia autorska. Autorem jest: Mark Reynes Roberts.

Polecam zainteresować się historią położnictwa, akuszerek i pierwszych maszyn i filmów do szkoleń odbioru porodów poprzez wybrane poniżej osoby i ich historie :

1. Louise Bourgeois - francuska położna, oficjalna położna francuskiego dworu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Louise_Bourgeois_(po%C5%82o%C5%BCna))

Bourgeois opracowała tzw. Bourgeoiss Douche, który był przyrządem służącym do płukania pochwy przed porodem. Był to jeden z jej wkładów w dziedzinę narzędzi i technik położniczych, który miał na celu zapobieganie infekcjom i utrzymanie higieny podczas porodu.

2. Pierwszy manekin do szkolenia odbioru porodów, wynaleziony we Francji, nosił nazwę phantom lub phantom modelowy i został stworzony przez Frédérica Blanka w 1694 roku. Ten manekin był wykonany z drewna, tkaniny i skóry i służył do symulowania różnych etapów porodu oraz uczenia akuszerów umiejętności praktycznych związanych z odbiorem porodów. Manekin ten był jednym z pierwszych narzędzi wykorzystywanych w szkoleniach położnych i akuszerów we Francji.

3. Francuski lekarz François Mauriceau opracował model manekina, który był używany do demonstracji technik położniczych, takich jak manipulacja wewnątrzmaciczna czy wykorzystanie kleszczy podczas porodu. Ten model manekina był wykorzystywany do praktycznego szkolenia akuszerów w tamtym okresie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Fran%C3%A7ois_Mauriceau

4. Justyna Siegemund - śląska położna, napisała książkę położniczą The Court Midwife (1690), która była pierwszym niemieckim tekstem medycznym napisanym przez kobietę

https://en.wikipedia.org/wiki/Justine_Siegemund

5. Angélique Marguerite Le Boursier du Coudray - pionierska położna z Francji, wynalazła pierwszy manekin położniczy naturalnej wielkości do ćwiczenia pozorowanych porodów zwany maszyną.
Madame du Coudray prowadziła tzw. Szkołę Położniczą (École de Sages-Femmes), w ramach której podróżowała po Francji, szkoląc kobiety w dziedzinie akuszerstwa. Była innowatorką i opracowała manekiny do szkolenia akuszerek, znane jako szafy porodowe (accoucheurs mannequins). Te drewniane manekiny były używane do nauki różnych technik położniczych, w tym odbioru porodów.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ang%C3%A9lique_du_Coudray

6. Mary Francis Hill Coley - była amerykańską, pochodzenia afroamerykańskiego, świecką położną , która prowadziła odnoszący sukcesy biznes świadczący szereg usług porodowych i która zagrała w docenionym przez krytyków filmie dokumentalnym służącym do szkolenia położnych i lekarzy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mary_Francis_Hill_Coley

Zapraszam do wspierania moich projektów filmowych wywiadami i podróżami poprzez zakup wybranych książek, innych produktów w moim wydawnictwie i sklepie internetowym:
https://www.lukasfrankenstein.com/sklep/

Więcej o mnie na:
https://linktr.ee/lukasfrankenstein

Zapraszam :)
Łukasz Przelaskowski

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Odc. 19 - Ewa Stachniak, pisarka z Kanady.
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie