CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Dokładnie 55 lat temu, 1 września 1958 roku decyzją Ministerstwa Górnictwa i Energetyki powołano do życia Technikum Górnicze w Jaworznie. W poniedziałek, w Dzień Edukacji Narodowej szkoła uroczyście obchodziła swój jubileusz.
W okresie tym mury szkolne opuściło 6 tysięcy absolwentów. Zawsze byli i są wizytówką szkoły. Uczniowie kończący technikum stanowią kadrę dla górnictwa, czasem są szefami firm. Są to ludzie kreatywni i ambitni, realizujący swoje pasje. Oprócz wiedzy zawodowej umiejący także żyć dla innych.
Przez lata dali się poznać jako wolontariusze, aktywnie włączający się do akcji charytatywnych. Technikum to szkoła otwarta na świat. Uczestniczy w międzynarodowych konferencjach, projektach unijnych, współpracuje z konsulatem amerykańskim i szkołą w Czechach. Po 55 latach można śmiało powiedzieć, że jej dorobek to praca uczniów, nauczycieli, dyrektorów oraz rodziców, którzy czynnie włączali i włączają się w życie szkoły.
Gości było wielu. Władze miasta reprezentował prezydent wraz z jego zastępcą, przedstawiciele PKW, kuratorium oświaty, związków zawodowych, zaprzyjaźnionych firm i szkół oraz rodzice i uczniowie szkoły. Wszyscy składali życzenia, kierowali słowa uznania podkreślając rzetelną i twórczą pracę grona nauczycielskiego i dyrekcji szkoły.
Technikum Górnicze w Dzień Nauczyciela 2013 otworzyło nową kartę. Obecnie nazywać się będzie Technikum nr 6, (zginie człon Górnicze) i będzie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. Szkoła otrzymała patrona, którym został Jan III Sobieski oraz sztandar szkoły z wizerunkiem patrona. O tym wydarzeniu Mirosława Jędruch zastępca dyrektora delegatury śląskiego Kuratorium Oświaty w Sosnowcu powiedziała - imię szkoły i sztandar daje tożsamość szkole.
Było uroczyste wbijanie do sztandaru pamiątkowych gwoździ. Sztandar przekazano uczniom szkoły. W części artystycznej występowali uczniowie prezentując swe umiejętności artystyczne.
Był czas także na wspomnienia. Przygotowano pamiątkowe zdjęcia, które przypominały dawne lata.
Za prezesem PKW S.A. Kazimierzem Grzechnikiem życzymy szkole szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności na długie lata.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.