Ze względu na coraz bardziej upalne dni, mieszkańcy decydują się na montaż klimatyzatorów w mieszkaniach i lokalach usługowych. Należy jednak spełnić pewne warunki, by otrzymać zgodę na ich montaż.
Jednym z nich jest lokalizacja urządzenia. Musi się ono znaleźć nad płytą balkonową, z mocowaniem do ściany. Natomiast odwodnić urządzenie można tylko do naczynia zbiorczego, zabezpieczając je przed zalewaniem płyty balkonowej.
Kolejnym warunkiem jest montaż i mocowanie urządzenia, które wykona uprawniona do tego firma. Musi się to odbyć zgodnie z instrukcją producenta, sztuką budowlaną, przy zachowaniu odpowiednich przepisów BHP i przepisów przeciwpożarowych.
Trzeba także wyciszyć urządzenie, poprzez zamontowanie zawiesi na podkładkach dystansowych wraz z prawidłowym uszczelnieniem naruszonego podłoża ścian elewacyjnych.
Również z uwagi na niektóre ważne aspekty, należy liczyć się z ograniczeniem mocy przy doborze klimatyzatora. Standardowy przydział mocy elektrycznej wynosi 4,5 kilowata. Jeśli mieszkańcy i właściciele lokali usługowych zdecydują się na zwiększenie mocy elektrycznej, będzie trzeba poprowadzić oddzielną instalację elektryczną ze skrzynki rozdzielczej do urządzenia klimatyzacyjnego.
Klimatyzator ma jednak dopuszczalny poziom hałasu, jaki może generować. Licząc się z warunkami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 czerwca 2007 roku, poziom hałasu nie może przekraczać 55 decybeli w ciągu dnia oraz 45 decybeli w nocy.
Wszystkie prace mieszkańcy, a także właściciele lokali usługowych będą musieli wykonać we własnym zakresie i na własny koszt.
Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.