CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Obejrzyjmy razem niesamowite zdjęcie Urana z Teleskopu Jamesa Webba. Ten kosmiczny teleskop znów pokazał co potrafi, wykonując to zdjęcie z odległości ponad dwóch i pół miliarda kilometrów. Zdjęcie przedstawiające Uran i 11 z jego 13 pierścieni, wykonane przez kosmiczny teleskop Jamesa Webba (dwa z nich są zbyt słabe, aby mogły zostać uwiecznione na tym zdjęciu).
Uran to siódma planeta od Słońca, o średnicy około 51 118 km, czyniąc go trzecią największą planetą w Układzie Słonecznym.
Uran potrzebuje 84 lata ziemskie, aby wykonać pełne okrążenie wokół Słońca, a jego osia obrotu jest nachylona o około 97,77 stopni. Oznacza to, że Uran kręci się na boku.
Temperatura na Uranie wynosi około -197 °C.
Na Uranie występują najsilniejsze wiatry w Układzie Słonecznym, które osiągają prędkość do 900 km/h!
Ciekawostki związane z misjami kosmicznymi do Urana:
Dotychczas tylko jedna misja kosmiczna zbliżyła się do Urana Voyager 2. Sonda przeszła obok planety w 1986 roku, dostarczając szczegółowe obrazy jej powierzchni, atmosfery i pierścieni.
Dzięki teleskopowi Jamesa Webba otrzymujemy coraz więcej informacji na temat tajemniczego Urana i jego słabo widocznych pierścieni.
WIĘCEJ:
https://webbtelescope.org/contents/media/images/2023/117/01GWQDSFM5JFT8D8D2GHCBEY23
https://webbtelescope.org/contents/media/images/2023/117/01GWQD6PSGTBK7VQBZST09YYKW
Dołącz do ZAŁOGI Astrofazy!
Załoganci w postaci Patronów i Wspierających na YouTube pomagają nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści i publikowaniu ich częściej. Jeśli również chcesz pomagać nam w tworzeniu najlepszej wersji Astrofazy, możesz to zrobić na kilka sposobów:
Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
Patroni zyskują również dostęp do dodatkowych treści dla wspierających z progu Starszy Oficer (9.99 zł).
PATRONITE - http://patronite.pl/astrofaza
Więcej szczegółów na profilu w linku.
Dołącz do Wspierających na YouTube. W specjalnej sekcji dla wspierających znajdziesz dodatkowe materiały dostępne tylko dla nich:
rozwinięcia odcinków,
dodatkowe streamy na żywo,
materiały zza kulis i ukryte posty.
A jako wisienka na torcie: plakietka z logo Astrofazy przy Twoim nicku w komentarzach i możliwość używania specjalnych emoji Astrofazy!
https://youtube.com/channel/UCIUYdIIld_2bsymqWDCdOFQ/join
KOSZULKI, BLUZY, PODUSZKI, KUBKI i inne gadżety Astrofazy w AstroSzopie. Jeśli chcesz mieć astrofazowy gadżet, to również pomoże nam to w rozwijaniu naszego kanału
http://astroszop.pl
Wciąż mało Astrofazy? Koniecznie zajrzyj na nasze media społecznościowe!
INSTAGRAM - Więcej materiałów zza kulis i Astrofaza bardziej na prywatnie
https://instagram.com/astrofaza.pl
FACEBOOK - Informacje o naszych działaniach dodawane na bieżąco.
http://facebook.com/astrofazapl
DISCORD - Astrofazowe miejsce dla kosmicznie zakręconych ludzi. Nie można nie zajrzeć!
https://discord.gg/Astrofaza
Grupa ASTROMISIE - Pogadaj z resztą załogi
https://facebook.com/groups/astromisie
Centrum dowodzenia - http://astrofaza.pl
DRUGI KANAŁ ASTROFAZY - http://youtube.com/AstroChillout
Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Możesz też kliknąć niżej:
http://youtube.com/c/astrofaza?sub_confirmation1
DZIĘKI I MIŁEGO LOTU!
Kanał Astrofaza to największy w Polsce kanał, którego tematyką jest kosmos, astronomia i technologie przyszłości. Tutaj obejrzysz też nasz program popularnonaukowy POP Science z dr hab. Leszkiem Błaszkiewiczem, w którym poruszamy takie tematy jak: Kosmici i obce cywilizacje, paradoks dziadka i podróże w czasie, podróże szybsze od światła itp. Zapraszamy!
00:00 Wstęp
00:43 Zdjęcie Urana z Jamesa Webba
02:58 Czapa polarna na Uranie
04:07 Kamera NirCAM Jamesa Webba
05:17 Księzyce Urana
07:02 Pierścienie Urana
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.