CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Zarejestruj się w BookBeat i zyskaj 30 darmowych godzin z kodem historycznytop: https://bit.ly/3XPsQoJ
Pompeje od lat budzą zainteresowanie i fascynację. Tragiczna historia nagłego wybuchu, który przemienił tętniące życiem miasto w opuszczony i zapomniany grunt, stała się motywem przewodnim setek książek, filmów i seriali. Te mają w sobie sporo dopowiedzeń, elementów fikcyjnych, a także podkręconą do granic możliwości dramaturgię. A co tak naprawdę wiemy o Pompejach? Jak miasto rozwijało się przez lata i czy było dobrym miejscem do życia? Jak przebiegały ostatnie minuty miasta, zanim wszystko okryła gruba warstwa pyłu? Tego dowiecie się z tego materiału.
Bibliografia:
Beard, M. (2010). Pompeje. Życie rzymskiego miasta, Poznań.
Członkowska-Naumiuk, M., Kubisz B., Rekowska M. (2014). Pompeje - most do antyku. Mówią wieki 3/2014, Warszawa, s. 22 - 28.
Członkowska-Naumiuk, M. (2010). Pompeje - burzliwe dzieje miasta, Mówią wieki 4/2010 , Warszawa, s. 32 - 37.
Członkowska-Naumiuk, M. (2008). Pompeje Walczące. Udział Pompejów w wojnie sprzymierzeńczej i jego konsekwencje. Przegląd Historyczny 99/3, Warszawa, s. 349-375.
Étienne, R. (1971). Życie codzienne w Pompejach, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa.
www.reuters.com/lifestyle/pompeii-discoveries-shed-light-middle-class-life-2022-08-06/
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.