CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
W 3-odcinkowej serii zostaną przedstawione szczegóły najważniejszych wydarzeń o charakterze militarnym i politycznym, które zaważyły na przebiegu i ostatecznym wyniku wojny wietnamskiej. Widzowie poznają m.in. kulisy – budzącego kontrowersje wśród historyków – incydentu w Zatoce Tonkińskiej z sierpnia 1964 roku. Rzekomy atak północno-wietnamskich kutrów torpedowych na amerykański niszczyciel USS „Maddox” stał się dla władz USA impulsem do podjęcia zdecydowanych działań. Dalece wykraczały one poza dotychczasowe finansowe i wywiadowcze wsparcie dla prozachodniego Wietnamu Południowego. Rozpoczęła się wojna, która kosztowała życie 1,5 miliona ludzi – w tym prawie 60 tysięcy Amerykanów.
Dzięki wspomnieniom bezpośrednich uczestników walk oraz archiwalnym materiałom filmowym przeniesiemy się także do doliny La Drang, gdzie w listopadzie 1965 roku odbyła się pierwsza bitwa lądowa pomiędzy oddziałami amerykańskimi a połączonymi siłami Wietkongu i armii Wietnamu Północnego. Potyczka – zwycięska dla żołnierzy USA – była okupiona dużymi stratami. Z kolei emerytowani piloci przedstawią szczegóły trwającej od stycznia do marca 1968 roku „Operacji Niagara”. Jej celem było stworzenie parasola ochronnego dla obleganej przez oddziały armii Północnego Wietnamu amerykańskiej bazy w Khe Sanh.
W programie nie zabraknie także omówienia prowadzonych od 1969 roku rokowań pokojowych w Paryżu oraz sytuacji międzynarodowej w 1975 roku, kiedy władzę w Wietnamie Południowym przejęli komuniści.
Pełne emocji relacje ponad 50 weteranów, niepublikowane dotąd zdjęcia, materiały filmowe i radiowe. Wszystko to znajdziemy w programie „Kulisy wojny wietnamskiej”, który pozwoli nam lepiej zrozumieć, jak faktycznie wyglądał ten krwawy konflikt.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.