CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
https://www.youtube.com/@Pawulon99/videos
Sześcioramienna gwiazda jest dziś kojarzona z Izraelem. Jednak ten symbol był używany w hinduizmie 10 tysięcy lat temu. A w starożytnym Egipcie znak ten był magicznym symbolem wiedzy tajemnej. Ponadto Gwiazdę Dawida można znaleźć w bizantyjskich rękopisach o czarach, na reliktach chrześcijańskich templariuszy i na ścianach kościołów niemieckich. Wszyscy dobrze wiedzą, że sześcioramienna gwiazda nazywa się Gwiazdą Dawida, ale czy wiesz, kiedy ten symbol zaczął symbolizować naród żydowski? Wizerunek sześcioramiennej gwiazdy znajduje się w synagogach i na żydowskich grobach, a także na fladze Państwa Izrael. Ale czy wiesz, kiedy dokładnie pojawił się ten symbol? Skąd on pochodzi? Kiedy pojawia się pierwsza wzmianka? Dlaczego sześcioramienna gwiazda jest przedstawiana na mameluckich https://pl.wikipedia.org/wiki/Mamelucy monetach i występuje w architekturze islamu? W języku hebrajskim sześcioramienna gwiazda nazywa się Magen David, co dosłownie tłumaczy się jako tarcza Dawida. Istnieje wiele teorii na temat pochodzenia sześcioramiennej gwiazdy, ale nie ma wzmianki o tym geometrycznym znaku ani w tekstach Starego Testamentu, ani w Talmudzie - drugiej najważniejszej księdze w judaizmie, która jest zbiorem prawniczych oraz przepisy religijno-etyczne. Gwiazda Dawida stała się narodowym symbolem narodu żydowskiego dopiero w XIX wieku.Jeśli chodzi o sześcioramienną gwiazdę, jest ona również znana jako pieczęć Salomona. Uważana jest za popularny talizman, który chroni właściciela przed złymi duchami.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.