CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.
W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!
Młodzieżowe Słowo Roku to plebiscyt, podczas którego jury wybiera najbardziej popularne słowo używane przez młodzież. Jaworzniccy nastolatkowie mają swoje typy.
Temat Młodzieżowego Słowa Roku co roku w listopadzie powraca jak bumerang, a to dlatego, że właśnie w tym miesiącu jury plebiscytu wybiera słowo, które w ich uznaniu jest najbardziej popularnym wśród młodzieży. Z tego też powodu postanowiliśmy zapytać młodzież z Jaworzna, jakie słowo w 2022 roku powinno według nich wygrać. Żeby było nam troszkę łatwiej, to w przeprowadzeniu sondy poprosiliśmy o pomoc ucznia 4. klasy technikum Kamila Gałuszkę.
Jaworzniccy nastolatkowie od razu wybrali dwa najbardziej pasujące według nich słowa. Są to: Gilbert oraz Essa. Gilbert to określenie na osobę, która bardzo dobrze się uczy, która wie wszystko na każdy temat, kiedyś nazwalibyśmy ją kujonem. A słowo Essa to bardziej określenie, które ma wyrazić bardzo dobre samopoczucie, chociaż co ciekawe wiele nastolatków miało duży problem z wytłumaczeniem nam znaczenia tego słowa. Inne określenia, które się pojawiły to: się wjeżdża, oddaje, no name.
Młodzieżowe słowa roku z lat ubiegłych nie przekonują jednak dzisiejszej młodzieży, która mówi wprost, że może kiedyś wybrane słowa były modne, ale dzisiaj już na pewno takimi nie są. Prawie żaden uczeń nie utożsamia się z ani jednym wybranym młodzieżowym słowem z lat ubiegłych. Ani dzban, ani alternatywka, ani tym bardziej ubiegłoroczny śpiulkolot nie przekonują nastolatków. Jedynie XD zostało w jakimś stopniu zaakceptowane. Mówią nam wprost, że młodzieżowe słowa wybierane są przez boomerów, czyli osoby starsze wiekiem, które nie nadążają za nowymi trendami i dlatego młodzież nie potrafi się z nimi utożsamić.
Sam plebiscyt odbierają jednak dobrze i widzą w nim dobrą zabawę. Dlatego, jeżeli ktoś ma pomysł, jakie słowo powinno stać się słowem roku, to czym prędzej powinien je zgłosić, gdyż zgłoszenia słów do plebiscytu przyjmowane są do 8 listopada. Następnie 15 listopada jury wybierze finałową 10 słów, a 30 listopada zostanie ogłoszone Młodzieżowe Słowo Roku 2022.
Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.