Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 17513 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: sylamila

Roponośne piaski są bogactwem i przekleństwem Kanady. "Brudną" ropę z nich, wydobywaną w każdej ilości, gotowe są kupić USA. Tymczasem naukowcy i miejscowe władze przestrzegają przed katastrofą, jaką może zakończyć się eksploatacja tych kłopotliwych złóż.

Wydobycie ropy z kanadyjskich piasków to dziś największe na świecie przedsięwzięcie, w jakie zaangażowany jest przemysł paliwowy. Zainwestowano w nie pół tryliona dolarów, a na miejscu działają już czołowe korporacja świata: BP, Shell, Statoil, Exxon, Chevron i chiński Sinopec. Szacuje się, że "brudnej" ropy jest tyle co w całej Arabii Saudyjskiej. Gigantyczna inwestycja stwarza też jednak gigantyczne ryzyko. Już teraz lekarze biją na alarm z powodu rosnącej w zastraszającym tempie liczby zachorowań na raka wśród miejscowej ludności. Rzekami spływa fala kancerogennych toksyn, do atmosfery trafia rekordowa ilość cieplarnianych gazów, wokół rafinerii pozostają wielkie masy trujących odpadów. Potencjalny silnik napędowy kanadyjskiej gospodarki jest także ogromnych rozmiarów bombą zegarową. Nagrodzony na wielu festiwalach i przeglądach, zrealizowany z udziałem wielu naukowców, lekarzy i ludzi mediów (m.in. Jamesa Camerona) dokument "Uwięzieni w roponośnych piaskach" przybliża to, co naprawdę dzieje się na dalekiej Północy - nowym paliwowym Eldorado.

pokaż cały opis
W katalogu: Filmy Dokumentalne
4.0 / 5 Oceny: 3
Włącz dostęp do 17513 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Uwięzieni w roponośnych piaskach. Dokument 2011
Najlepsze komentarze
avatar
anonim141 (*.*.223.141) 2021-12-01 01:34:43 0
Szczyt manipulacji? To powiedzić komus 5pi3rdalaj w taki sposób, aby pomyśłał że udaje sie najpiękniejśż podróż swojego życia. Tu podobnie, oddajcie nam wszystko i nie korzyztajcie, bo to dla waszego dobra , bezpiczeństwa i zdrowia. I wtedy nagle opłaca sie i nie szkodzi. Takie grubasy nie urosły ze zdrowego odrzywiania, tylko żereją aspartamy i wysokoprzetworzoną żywność. A szczególnie Indianie gdyż byli przyztosowani do umiarkowanych posiłów i byli w ruchu. Nie wystrzelali ich wszystkich, to tearz wytruja żywnościa korporacyjną. Odpowiedz
avatar
anonim150 (*.*.198.150) 2016-11-06 18:02:52 0
Jak pierd**e to dopiero się zaczną zmiany. Tak to tylko gadanie. Odpowiedz
avatar
anonim233 (*.*.36.233) 2016-11-04 00:46:57 0
masakra Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie