+ Napisz wiadomość
202371 odsłon wideo
Dołączył(a): 2020-03-04
Foldery
Klub Sportów Walki Satori Jaworzno działający w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie kończy swój kolejny rok działania w naszym mieście na polu kultury fizycznej, propagując sport i rekreację ruchową wśród dzieci i młodzieży poprzez nauczanie samoobrony i walki sportowej Ju-jitsu oraz Judo.

Klub prowadzony przez mistrza Łukasza Proksę godnie reprezentował Jaworzno odnosząc wiele sukcesów na matach Ju-jitsu i Judo w całym kraju. Podczas całego roku ponad czterdziestu zawodników z Jaworzna startowało w kilkudziesięciu turniejach, podczas których wielokrotnie stawali na podium w cyklu Ogólnopolskich Turniejów Dzieci i Młodzików w Judo oraz w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. Wśród najbardziej wyróżniających się zawodników byli: Kacper Pniak, Kuba Poniatowski, Magdalena Poniatowska, Filip Walicki, Maciej Gałęźniak, Amelia Westenholc, Dawid Bujniak, Mateusz Bujniak, Aleksandra Surowiak oraz Szymon Stolarski.

Największe sukcesy zawodnicy z Jaworzna odnosili w zawodach rangi mistrzowskiej w kraju oraz poza jego granicami. W Mistrzostwach oraz Pucharach Polski w Ju-jitsu medale wywalczyli: Martyna Chudoba, Karolina Krzysica, Alan Wściubiak, Paulina Białka, Szymon Kałuża, Nikodem Łukajczyk, Julia Sośniak, Alicja Surowiak, Nicolas Szumilas, Jakub Jaromin, Oliwia Bączek, Adam Łąka, Karol Durlak, Adela Niciarz, Hanna Kałuża, Aleksandra Masternak, Szymon Łąka, Kamil Durlak, Patryk Urban, Dawid Kajdy, Małgorzata Budniok oraz Kamil Kornecki. W rywalizacji międzynarodowej Hanna Kałuża zajęła drugie miejsce w Pucharze Europy w Ju-jitsu a Adela Niciarz pierwsze miejsca w Pucharze i Mistrzostwach Europy w Ju-jitsu. W Pucharze Świata w Ju-jitsu Nikodem Łukajczyk zajął drugie, natomiast Adela Niciarz pierwsze miejsce. W Mistrzostwach oraz Pucharach Polski w Judo na podium stawali: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Aleksandra Masternak, Patryk Urban, Adela Niciarz, Julia Sośniak, Hanna Kałuża, Szymon Łąka, Alicja Surowiak, Szymon Kałuża, Adam Łąka oraz Nikodem Łukajczyk. Jaworzniccy trenerzy Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban sięgnęli po srebrne medale Mistrzostwach Europy Judo Kata, natomiast Dawid Kajdy zwyciężył w Pucharze Polski Południowej w Mma.

Oprócz wysokich wyników sportowych podczas całego roku trenujący w klubie przystąpili do kilkudziesięciu egzaminów na stopnie uczniowskie kyu i mistrzowskie dan honorowane certyfikatami Polskiego Związku Ju-jitsu oraz Polskiego Związku Judo. Podczas egzaminów, w których adepci sztuk walki odpowiadali na pytania teoretyczne oraz prezentowali umiejętności techniczne w walce wręcz najwyższe stopnie wtajemniczenia w ju-jitsu zdobyli: Łukasz Proksa 6dan, Bartosz Machna 4dan oraz Daria Osiecka 1dan. W judo wysokie stopnie uzyskali: Marek Tarabura i Dawid Kajdy 2dan oraz Aleksandra Masternak i Patryk Urban 1dan. Klub wystąpił również w widowiskowych pokazach samoobrony oraz walki sportowej podczas festynów oraz pikników rodzinnych. Sukcesy zawodników Klubu Sportów Walki Satori Jaworzno nie byłyby możliwe bez wsparcia Urzędu Miasta Jaworzna, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie, które pomagały w realizacji szkolenia w klubie. Bardzo ważne dla efektywnej działalności stowarzyszenia jest zaangażowanie wielu sympatyków sportów walki w Jaworznie, przede wszystkim rodzin i przyjaciół zawodników, którzy na treningi oraz zawody dowożą sportowców z najbardziej odległych dzielnic naszego miasta. Wśród wielu osób zaangażowanych w działalność klubu szczególne podziękowania kierowane są do trenerów zajmujących się szkoleniem w klubie: Darii Osieckiej, Dawida Kajdego, Krzysztofa Sroki, Szymona Władyki, Bartosza Machny, Marka Tarabury, Anny Woźniak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie Anny Skrzydłowskiej.


Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl01:59 27 01:59Satori Jaworzno podsumowuje 2022 rok 1080p 1080p

Dodał: dlaCiebietv

W marcu 2020 roku ze względu na aktywność koronawirusa i ogłoszeniu stanu epidemii w Polsce Klub Sportów Walki Satori Jaworzno jak większość stowarzyszeń sportowych zwiesił treningi stacjonarne.

Postawieni w trudnej sytuacji trenerzy starając się zniwelować spadki wypracowanej w sezonie formy do kwietnia opracowywali i publikowali materiały szkoleniowe dla zawodników. Te działania spotkały się ze sporym zainteresowaniem podopiecznych jaworznickiego klubu. Za wysokie wyniki sportowe uzyskane w 2019 roku czternastu zawodników Satori Jaworzno jeszcze podczas trwania kwarantanny korespondencyjnie otrzymało Sportowe Nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna. W miesiącu maju wznowiono treningi w terenie, kształtując sprawność ogólna i specjalną młodych wojowników.

Dzięki Rozporządzeniu Rady Ministrów o zmniejszeniu obostrzeń dotyczących szkolenia w klubach sportowych od czerwca Satori Jaworzno wznowiono treningi na macie. Obecnie szkoleniowcy skupili się na odbudowaniu i wyrównaniu braków motorycznych a także doskonaleniu techniki. W najbliższym czasie przed zawodnikami egzaminy na stopnie wtajemniczenia kyu w Judo i Ju-jitsu. Kolejny plany związane są z przygotowaniami do starów w zapowiadanych przez Polskie Związki Sportowe: Mistrzostwach Polski w Ju-jitsu we wrześniu oraz Mistrzostwach Polski Judo Kata w listopadzie.

Realizacja szkolenia jest możliwa dzięki pomocy Urzędu Miasta Jaworzna w ramach zadania Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem a także wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki programu Klub 2020. Zarząd stowarzyszenia składa podziękowania dla Pani Jadwigi Szwed  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaworznie za pomoc oraz udostępnienie hali sportowej.

źródło: Satori Jaworzno




Materiał pochodzi ze strony http://www.jaw.pl02:19 24 02:19Satori Jaworzno wznawia treningi 1080p 1080p

Dodał: dlaCiebietv

Czas najwyższy powrócić do prezentacji kolejnych gatunków roślin, czyli podopiecznych rzymskiej bogini Flory. Flora to także ogół gatunków roślin występujących na danym obszarze. Startujemy z Jaworzna, ale będziemy się włóczyć tu i ówdzie a głównie ówdzie, nie tylko po Jaworznie. Świat jest wielki. Chodźcie za mną.

W osiemnastym epizodzie tego cyklu poznamy sałatę kompasową  Lactuca serriola z rodziny astrowatych  Asteraceae. Bohaterka tego filmu jest gatunkiem często spotykanym w Polsce. Na naukowej mapie rozmieszczenia większe białe plamy to Warmia i Mazury oraz Pomorze Wschodnie. Jest łatwo rozpoznawalna, co widać na przykładzie roślin, które rozpoczynają wegetację. Spotkałem je w Chrzanowie przy ulicy Sienna. Na początku w oczy rzucają się ustawione pionowo blaszki liściowe i szereg kolców w osi głównego nerwu na ich spodzie. Rośliny posiadają sok mleczny.

Pionowe ustawienie blaszek liściowych u tego gatunku ma przeciwdziałać nadmiernej ekspozycji na słońce w bardzo upalne dni. U nas oraz jeszcze dalej na północ jest to bez sensu, ale w jej śródziemnomorsko-irańsko-turańskiej ojczyźnie było bardzo uzasadnione. Czasami spotykam rośliny o liściach częściowo ustawionych poziomo. Poza tym liście mają ustawiać się w sposób umożliwiający określenie stron świata, ale moje wieloletnie obserwacje wskazują na spore odchylenie względem nawet najtańszego kompasu.

Standardowo roślina rozpoczyna kwitnienie od lipca i trwa ono do września. Kwiaty, jak przystało na gatunki swojej rodziny, tworzą koszyczki. Dominują w nich żółte kwiaty języczkowe. Kwiaty rurkowe jak to mają w obyczaju, zajmują środek koszyczka. Rozpoznamy je po wychodzących z nich znamionach słupków rozwidlonych na szczycie.

Rośliny kwitną i owocują w tym samym czasie. Na jednym osobniku znajdziemy koszyczki z kwiatami oraz te, gdzie są już owoce. To niełupki opatrzone śnieżnobiałym puchem kielichowym. One same posiadają szarobrązową lub oliwkowo-szarą barwę. Na szczycie znajduje się wyraźny dzióbek. Tamże zobaczymy krótko szczeciniaste owłosienie.

W naszym kraju jest to antropofit preferujący miejsca ruderalne. Wymiary gatunku są bardzo zmienne. W Trzebini Krystynowie spotkałem takie, które osiągały prawie dwa metry wzrostu. Na ich tle wspomnę, że już w starożytności z naszej bohaterki wyprowadzono sałatę jadalną. Także nasz dzikus jest pożytecznym gatunkiem. Miłośnicy zielonej dziczyzny mogą młode liście naszej bohaterki spożywać na surowo lub po ugotowaniu, ale w niewielkich ilościach. Osobiście jeszcze tego nie sprawdziłem. Im starsze rośliny, tym bardziej gorzkie.

Na tle bardzo obfitej populacji tego gatunku spotkanej w Jaworznie niedaleko byłej kopalni Jan Kanty wspomnę o zastosowaniu zawartego w roślinie soku mlecznego. Zwraca się uwagę na to, że w swoim składzie posiada substancje, alkaloidy o działaniu podobnym do opium. Miano nimi leczyć uzależnienia od niego. Może być stosowana jako lek przeciwbólowy. Poza tym sałata kompasowa jest niezłym ziółkiem pomocnym przy rozmaitych chorobach. Szukajcie, a znajdziecie. Jest to zarazem roślina trująca, która przy przedawkowaniu powoduje zatrzymanie akcji serca. Zatem do domowych apteczek i samodzielnego leczniczego stosowania nie polecam.

Piotr Grzegorzek

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl #flora_stories05:10 21 05:10Sałata kompasowa 1080p 1080p

Dodał: dlaCiebietv

Pewnie, że zdrowiej jest być szczupłym niż nie. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać, zwłaszcza, że świat kusi pysznymi kulinarnymi bombami kalorycznymi, choćby tortem czekoladowym.

Warto jednak poodchudzać się przed zimą a nie tylko przed latem, żeby wcisnąć się w strój kąpielowy. Chudsi poczujemy się lepiej i bez chorób przetrwamy zimę.

Tkanka tłuszczowa działa niczym balon substancji zapalnych, jeśli ten balon zmniejszymy organizm wynagrodzi nam to energią witalną i chęcią do życia. Pamiętać należy, że podczas odchudzania nie może zabraknąć w diecie witamin i minerałów. Inaczej sobie zaszkodzimy, a i ochota do życia może nas opuścić, a nie o to idzie.



Materiał pochodzi ze strony http://www.jaw.pl01:35 16 01:35Schudnij przed zimą 1080p 1080p

Dodał: dlaCiebietv

08:54 21 08:54Sejmowy komentarz: Wojciech Saługa 1080p 1080p

Dodał: dlaCiebietv

Nie ma tu miejsca na nudę. To właśnie ten Klub, To i Owo to miejsce, gdzie klubowicze nabywają nowe umiejętności podczas różnych zajęć i warsztatów.

W tym klubie dzięki ogromnemu zaangażowaniu i sercu do swojej pracy pani Edyty Lesiak, seniorzy nie tracą czasu. Pani Edyta dokłada wszelkich starań, aby zapewnić klubowiczom bezpieczne i higieniczne warunki do zajęć, rozwijania swoich pasji i aktywności fizycznej.

Klub w tej chwili działa hybrydowo. Oczywiście bezpiecznie i higienicznie. Zajęć dla klubowiczów jest bardzo dużo, oprócz tych które były jest dużo nowości. Powracamy do kursu florystycznego, kosmetycznego, jest język angielski, są warsztaty komputerowe. A z takich nowości to warsztaty pouringu z Teresą Szafrugą, naszą wspaniałą wolontariuszką i warsztaty muzyczne, które prowadzi Antoni Polak. - powiedziała Edyta Lesiak.

Szyją maskotki, śliniaczki, fartuszki, książeczki sensoryczne, oj jest tego naprawdę sporo. Nie tylko te prace, cieszą klubowiczów, ale niosą radość z pomagania innym. Gołym okiem widać radość tworzenia przez wolontariuszy klubu, a radość obdarowanych jest naprawdę bezcenna.

Z pełną energią w dalszym ciągu realizowane tu są kolejne zajęcia. Pomimo trudnej sytuacji, zmian i nowych zasad klubowicze spragnieni są regularnych działań. Wszyscy chętnie uczestniczą w proponowanych formach spędzania wolnego czasu. Pani Teresa Szafruga, wolontariuszka klubu, opowie nam o warsztatach pouringu, które są nowością.

Co to jest pouring? To wylewanie farb akrylowych odpowiednio przygotowanych wcześniej i wylewanych bezpośrednio nad podobrazia malarskie albo inną płaszczyznę. W naszym klubie są już stworzone cztery grupy. Będziemy z ogromną chęcią tworzyć. Sztuka ta nie polega na odtwarzaniu rzeczywistości, ale oczywiście na wyrażaniu siebie poprzez ekspresje barw. Serdecznie wszystkich zapraszamy na nasze warsztaty, które będą odbywać się co tydzień w piątek.- skomentowała pani Teresa Szafruga.

Zajęcia plastyczne czy manualne jak na przykład szycie maskotek, podusi, to jedna z wielu form aktywności, jaka jest stosowana w kubie. Jest to nie tylko przyjemna forma spędzania czasu, ale i pożyteczna. 

Szyjemy maskotki dla dzieci niepełnosprawnych w Ośrodku w Rudołowicach i dla Hospicjum w Katowicach. Szyjemy z materiałów z firmy Agnes, bez ich pomocy i darów, które otrzymujemy, nic by się nie udało, więc wielkie dziękuję. Część szyjemy tu w klubie na maszynie, część w domu, ale najważniejsze jest to, że naszą pracą możemy uszczęśliwić innych.- powiedziała pani Halinka.

Zajęcia muzyczne, które prowadzone są w klubie to doskonały środek terapeutyczny i skuteczny lek przedłużający młodość. Śpiewać i grać każdy może, bez względu na wiek. Klubowicze chętnie biorą udział w warsztatach. Zajęcia pozwalają im nie tylko odprężyć się, ale przede wszystkim wywołują przypływ pozytywnej energii, której nie brakuje im na kolejnych zajęciach.

Prawdą jest, że wszyscy klubowicze tęsknią za powrotem do normalności, marzą, by móc spotkać się w pełnym składzie i cieszyć się swoją obecnością. Ale nie mają co do tego wątpliwości, że kiedyś taki dzień nastąpi. Będziemy się jeszcze cieszyć z przebywania ze sobą w takim składzie jak sprzed pandemii. Już nie możemy się doczekać tych czasów, by móc całą grupą aktywnie spędzać czas w naszym domu - powiedzieli klubowicze.





Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl05:51 13 05:51Seniorzy Klubu To i Owo nie tracą czasu 1080p 1080p

Dodał: dlaCiebietv

Oto kolejna lekcja botaniki Piotra Grzegorzka. Tym razem opowiemy sobie o niezłym ziółku z rodziny jasnotowatych. Tytułowy serdecznik pospolity  Leonurus cardiaca w świetle moich badań w rejonie mojego działania nie jest godzien swojej polskiej nazwy. Tym niemniej najczęściej widywaliśmy się w Jaworznie. Ta sesja filmowa została wykonana 10 lipca 2020 roku na wschód od ulicy Mickiewicza.

To jedno z bardzo starych ziół. Dlatego przypuszcza się, że na nasze ziemie trafił na długo przed odkryciem Ameryki. Takie gatunki obcego pochodzenia są nazywane archeofitami.

Naszego bohatera wyróżniają rozczapierzone dłoniasto liście, drobne kwiaty o bardzo kosmatych wargach i mocny, czasem nieprzyjemny aromat. A poza tym to niezłe ziółko mające przede wszystkim zastosowanie w leczeniu chorób serca. Pomaga także przy problemach nerwowych oraz chorobach układu trawiennego. Zewnętrznie dezynfekuje rany. I to by było na tyle. Zapamiętajcie sobie, jak wygląda. Reszta w Internecie.
Piotr Grzegorzek



Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl01:07 10 01:07Serdecznik pospolity 1080p 1080p

Dodał: dlaCiebietv

37:16 173 37:16Sesja RM Jaworzna 13. 01. 2020 1080p 1080p

Dodał: dlaCiebietv

Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl05:23:10 21 05:23:10Sesja Rady Miasta - 2021 01 28

Dodał: dlaCiebietv

Podatki od nieruchomości w górę

Zapis sesji za UM Jaworzno 
Materiał pochodzi ze strony https://www.jaw.pl
#jaworzno #jawpl01:56:30 25 01:56:30Sesja Rady Miasta - Jaworzno 24. 11. 2022 1080p 1080p

Dodał: dlaCiebietv